Zdravie

Aby ste pomohli svojmu telu

Už dlho je známe, že živiny a doplnky stravy využívajú športovci a kulturisti. Nie každý však vie, že môžu byť nápomocné aj ľuďom, ktorí denne športujú alebo si chcú len zlepšiť kondíciu, krásu a pohodu.

Čoraz viac si uvedomujeme dôležitosť správnej výživy a aktívneho oddychu pre náš život. Voľný čas sme ochotnejší tráviť návštevou plavárne, školiacej miestnosti alebo telocvične. Chceme, aby naše telo bolo v čo najlepšej forme, preto by sme mu okrem vyčerpávajúceho tréningu, ktorý ho vyformuje, mali dopriať aj dávku správne vyvážených vitamínov a mikroelementov.

Na trhu je množstvo produktov, ktoré sú určené na doplnenie toho, čo strácame pri zvýšenej fyzickej námahe. Pre výber najvhodnejšieho doplnku je však najlepšie poradiť sa s odborníkom, ktorý vám poradí a pomôže vybrať ten správny liek. Musíme si uvedomiť, že rovnako ako nedostatok vitamínov môže nášmu telu uškodiť.

Vitamíny potrebné pre zdravie

Ich názov pochádza z latinského slova vita, čo znamená život. Možno preto, že vitamíny sú pre zdravie nášho tela nevyhnutné a ich nedostatok vedie k mnohým poruchám jeho fungovania. Majú teda obrovský vplyv na kvalitu a dĺžku nášho života.

Všetci vieme, že by sme mali telu dodať vitamíny. Vštepuje sa to už od malička a každé dieťa vie, že ak nebude jesť ovocie a zeleninu, môže ochorieť. Ako vyrastáme, zdá sa, že na to zabúdame. Jeme unáhlené jedlá, ktoré nie sú vždy pripravené v zmysle toho, čo majú nášmu telu poskytnúť. A z nezdravého stravovania je veľmi blízko k prvým príznakom nedostatku dôležitých zložiek: lámavosti nechtov, vypadávaniu vlasov, kožným problémom.

Našťastie vieme rýchlo zareagovať a aplikovať vhodný vitamínový prípravok alebo doplnok stravy, ktorý je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Je to pohodlný spôsob, ako doplniť chýbajúce zložky najmä pre ľudí, ktorí nemajú čas sledovať si každodenný jedálniček.

Telo snov

Telo bez tuku a krásne vyrysované telo je snom mnohých z nás. Na dosiahnutie tohto efektu potrebujeme nielen fyzický pohyb a vyváženú stravu, ale aj pomoc vhodne zvolených doplnkov.

Postaviť sochu tela nie je jednoduchý a krátky proces, no pri správnej sebadisciplíne môžete dosiahnuť naozaj pôsobivý efekt. Ako najlepší spôsob budovania dobrej svalovej hmoty odborníci odporúčajú cyklické prelínanie obdobia budovania hmoty s obdobím redukcie tuku.

Doplnky stravy sú mimoriadne kľúčovým prvkom v procese znižovania telesného tuku. Telo zostáva po celý čas v negatívnej kalorickej bilancii, svaly sú vystavené svalovému katabolizmu. Dodatočná porcia vitamínov a minerálov, ktorá podporí silne obmedzenú diétu, sa stáva nevyhnutnou.

Na regeneráciu svalov sú nevyhnutné ľahko stráviteľné bielkoviny, antikatabolické doplnky a glutamín. V období redukcie tuku je prospešné užívať aj odtučňovače, ktoré podporujú rýchlejšie spaľovanie tkanív a tiež kreatín, ktorý vám dodá silu. Na podporu sterilnej stravy sa oplatí siahnuť aj po dobrom multivitamínovom prípravku.