Cvičenia

Aké sú výhody vojenského bench pressu?

Fyzická zdatnosť, pohoda či dokonale vyrysovaná postava – to sú len niektoré z dôvodov, prečo sa väčšina ľudí rozhodne pravidelne cvičiť. Zdravotné problémy sú tu porovnateľné s dobrou náladou, ktorá sa vyskytuje spolu s endorfínmi vylučovanými telom.

Po určitom čase špecifickej pohybovej aktivity si však ľudské telo začne zvykať a pre stále lepšie výsledky je potrebné zaraďovať do tréningového plánu stále viac cvikov. Jedným z cvikov, ktorý vám umožní dokonale roztiahnuť ramená, je vojenský bench press.

Na správne prevedenie cviku budete potrebovať lavičku a činku. V tomto prípade je výber správnej váhy kľúčový – príliš intenzívna námaha môže rýchlo viesť k bolestivým zraneniam. Činku treba pevne uchopiť na šírku o niečo väčšiu ako sú ramená a potom ju dynamickými pohybmi vytlačiť nahor. Pri benchpresse je dôležité, aby chrbát aj bedrá pevne priliehali k lavičke.

Aké sú vlastnosti palcátu?

Suchozemský muškát je nenápadná rastlina, ktorá sa už mnoho storočí úspešne používa v tradičnej medicíne Ďalekého východu. O jeho zázračných vlastnostiach sa dozvedeli Indovia aj Číňania pred tisíckami rokov. V poslednej dobe je známy aj na európskom trhu stimulantov pre športovcov.

Prírodná medicína využíva zdravotné vlastnosti Tribulus terrestris pri liečbe ochorení ako je hypertenzia alebo cystitída. Jeho vlastnosti dobre fungujú aj pri liečbe obličiek a iných ochorení močového ústrojenstva. Pravidelné používanie výťažku z krtkov zároveň chráni vnútorné orgány pred zbytočným tukom.

Od polovice sedemdesiatych rokov sa táto rastlina využíva aj pri výrobe doplnkov pre športovcov. V tomto prípade je palcát zodpovedný za urýchlenie rastu svalovej hmoty a zvýšenie sily tela. Prípravky s extraktom Tribulus sú dostupné v predajniach so živinami a doplnkami stravy pre športovcov.

Optimálne cvičenie s činkami

Ako by sa mali cvičenia s činkami vykonávať, aby bol tréning bezpečný a efektívny? V prvom rade si musíte určiť schopnosti tela, aby ste optimálne zladili frekvenciu a intenzitu tréningu.

Príliš veľa tréningového úsilia môže viesť k únave tela a v dôsledku toho k zraneniam. Na druhej strane cviky s príliš ľahkou záťažou neprinesú očakávané výsledky. Komplexné cvičenia s činkami – príklady. Na cvičenie s činkami toho veľa nepotrebujete – stačia vám dve závažia a kúsok voľného miesta. Vďaka týmto cvičeniam môžete zvýšiť svalovú hmotu a zvýšiť úroveň sily.

Činky sú prístroj, ktorý vám umožní komplexne precvičiť silu nielen v rukách, ale aj v celom tele. Perfektné sú drepy s činkami, výpady alebo tlakové závažia na športovej lavici. Činky pomáhajú formovať svaly rúk, ramien, nôh a dokonca aj hrudníka. Cvičiť s činkami môžete ako doma, tak aj v posilňovni.