Cvičenia

Cvičenie s vlastnou váhou – ako to urobiť najlepšie?

Už vás omrzela vaša postava, ktorá sa vám nezdá dostatočne atraktívna? Chcete konečne nabrať svalovú hmotu, aby ste boli atraktívnejší pre ženy aj pre seba? Potom by ste sa mali rozhodnúť pre silový tréning. Toto je najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, ako nabrať správne množstvo svalov pre vaše telo.

Treba zdôrazniť, že na tento účel sa oplatí robiť vhodný silový tréning. Túto formu tréningu je najlepšie realizovať s voľnými váhami. Tento tréning je teda skôr pre pokročilých ľudí, ktorí sú dobrí v používaní voľných váh.

Na tomto mieste je potrebné zdôrazniť, že voľné váhy vyžadujú oveľa lepšiu techniku ​​a oveľa väčšiu koncentráciu na každú úlohu, aby bola vykonaná správnym spôsobom. Toto cvičenie by malo zahŕňať cviky ako mŕtvy ťah, drepy s činkou, krútenie s činkou, výpony s činkami a tlaky s činkami. Takýto hromadný tréning vykonávaný na pravidelnej báze by mal priniesť konkrétne výsledky.

Ako dlho by mal dobrý tréning trvať?

Začiatočníci sa často mylne domnievajú, že na to, aby mali čo najskôr dobrú postavu a výkonnejšie telo, potrebujú trénovať prakticky každý deň a dlhší čas. Takto to však nefunguje. Telo musí mať správny čas na regeneráciu, pretože vtedy dáva šancu ukázať tréningové efekty.

Ako dlho by teda mal dobrý tréning trvať? Ako často trénovať? V skutočnosti je to do značnej miery individuálna záležitosť. Ak ste úplný začiatočník, ktorý doteraz s pohybovou aktivitou nemal veľa práce, bude vám postačovať tréning dvakrát týždenne. V ostatné dni by ste sa mali venovať ľahkej fyzickej aktivite, ako sú pravidelné prechádzky alebo jogging.

Čo sa týka dĺžky jedného tréningu, zvyčajne trvá 90 minút. Tento čas pozostáva z rozcvičky, správnej časti a strečingu po tréningu. Začiatočníci však zvyčajne trénujú o niečo kratšie, aby si telo postupne zvyklo na väčšiu námahu.

Kedy začať používať sochársky tréning?

Sochársky tréning je jednou z najčastejšie vykonávaných foriem tréningu. Malo by to byť však úplne pochopiteľné – čoraz viac ľudí si všíma nielen svalovú hmotu, ale aj tvar postavy. Treba si uvedomiť, že správne vedený sochársky tréning vám umožní krok za krokom sa priblížiť k vysnívanej postave.

Treba však zdôrazniť, že nie každý môže začať návštevy posilňovne tréningom na plastiku. To platí najmä pre ľudí, ktorí nemajú primeraný svalový základ. Treba zdôrazniť, že formovanie postavy je možné vykonávať až vtedy, keď už má človek určitý počet svalov.

Začiatočníci by preto zvyčajne mali začať budovaním pevných základov a až potom trénovať na masu a trénovať sochárstvo. Treba si uvedomiť, že ide o formu tréningu, ktorá vám umožní perfektne vyformovať postavu, no treba byť veľmi systematický vo vykonávaní tréningu a pridať k tomu správnu stravu a zdravý životný štýl.