Cvičenia

Tréning ramien – najlepšie cviky

Aké cviky by sa mali používať, aby ste mali široké a svalnaté ramená – s touto otázkou sa stretáva mnoho mužov, ktorí si napriek dlhým hodinám stráveným v posilňovni nezrealizovali svoje sny o širokých ramenách.

Stojí za zmienku, že individuálnou otázkou je, koľko času treba venovať rozvoju jednotlivých svalových skupín. Niektorým ľuďom, najmä tým, ktorí majú mäsitú postavu, sa široké ramená vyvinú oveľa rýchlejšie ako chudým ľuďom, ktorí majú problém pribrať každý kilogram. Kľúčom k rozvoju je aj efektívny tréning ramien. Najlepšie miesto na precvičenie ramien je v telocvični.

Hornú časť chrbta je možné rozvíjať tréningom s činkami alebo činkou. Military bench press bude v tomto prípade perfektný. Pri tréningu ramien netreba zabúdať ani na veslovací trenažér, zhyby či príťahy. Veľký vplyv na rozvoj hornej časti chrbta má aj pravidelný plavecký tréning. Posilňovňu a bazén je možné doplniť aj cvikmi na ramená vykonávanými doma.

Aké cvičenia by som mal použiť na nohy?

Nohy sú jednou zo svalových skupín, ktorá sa pre mnohých ľudí ukazuje ako najproblematickejšia. Najmä ženy majú veľké ťažkosti so zoštíhlením stehien, pretože práve na nich sa ukladá najväčšie množstvo tukového tkaniva. Ak chcete získať štíhle a pevné nohy bez tuku a pomarančovej kože, mali by ste použiť kombináciu cvičení.

Zameriavajú sa len na silové cvičenia, áno, svalová hmota pribudne, ale svaly pod veľkou tukovou dekou nebude vidieť. Aby ste zoštíhlili nohy, musíte v prvom rade použiť záťažové cvičenia, ako je beh alebo bicyklovanie. Aj malá, no pravidelná námaha niekoľkokrát do týždňa vám zoštíhli nohy.

Na vybudovanie svalov nôh je najlepšie cvičiť so záťažou. Cvičenie je možné vykonávať v telocvični aj doma. Na svaly nôh perfektne fungujú napríklad drepy, švihy nohami, skákanie, šplhanie po špičkách so záťažou či výpady. Aby cviky priniesli želaný efekt, mali by sa vykonávať aspoň trikrát týždenne po niekoľko sérií.

Efektívny súbor cvikov na triceps

Tricepsové svaly na rukách alebo populárny triceps sú jednou z najdôležitejších svalových skupín každého muža. Kým pod tričkom či košeľou sa väčšinou ukrývajú svaly chrbta či brucha, hrdo sa predvádzajú práve tricepsy.

Dobre vyvinutý triceps je dôvodom na spokojnosť každého alfa samca. Ako vybudovať triceps a aké cviky vám umožnia dosiahnuť tento cieľ v krátkom čase? Najlepšie tricepsové cvičenia. Pri plánovaní efektívneho tréningu je potrebné pamätať na to, že triceps tvorí viac ako polovicu hmotnosti paží, a preto sa oplatí venovať jeho rozvoju najviac času, snívať o silných pažiach, v ktorých sa bude každá žena cítiť bezpečne.

Triceps je možné rozšíriť ako doma, tak aj v posilňovni. Tu najlepšie poslúžia kombinácie cvikov s činkami alebo činkami. Oplatí sa zamerať aj na cviky s tyčou či klasické kliky vykonávané v rôznych zostavách. Silový tréning by sa mal vykonávať aspoň trikrát týždenne.