Zdravie

Zdravie cez vodu

Za pitie vody by mal byť zodpovedný každý. Premieta sa do psychofyzického zdravia, väčšej imunity a oveľa lepšej pohody. Zatiaľ však nikto pod trestom trestu neprikazuje občanom piť vodu.

Preto musí každý dbať na to, aby mal fľašu tohto stále pri sebe. Pitie vody po malých dúškoch počas dňa výrazne zlepší váš vzhľad. A kto by nechcel v tomto smere niečo vylepšiť? Lepšie hydratovaná pleť je menej náchylná na vrásky, no stáva sa žiarivejšou. Ak pijete optimálne množstvo vody, máte aj oveľa lepšie fungujúci mozog.

Dobré nápady sú užitočné pre každého, bez ohľadu na to, ako vyzerá jeho bežný deň. Okrem toho úroveň napätia a náchylnosti na stresové faktory závisí od fungovania nervového systému. Čím lepšie je vaše telo hydratované, tým lepšie zvládate stresové situácie. Voda pre zdravie, ale aj pre pokoj, preto pridá. Preto je základom života a stravovania.

Zdravá ovocná šťava

Pitie ovocných štiav môže v niektorých smeroch nahradiť konzumáciu čerstvého ovocia. Kým si však odložíte kilo práve odvážených pomarančov a následne použijete dva litre šťavy, mali by ste si to dobre premyslieť. Ovocné šťavy sú zdravé, pokiaľ neobsahujú nič iné ako prírodný ovocný extrakt.

Stačí si však dať pozor na zloženie prvého džúsu v obchode, aby ste zistili, koľko cukrov, látok obohacujúcich chuť a konzervujúcich výrobok je tam. Pitie tohto druhu šťavy bude samozrejme lepšie ako pitie sódy. Zvyčajne aspoň. Je však lepšie nechať sa zlákať urobiť si šťavu doma aj tak.

Na rozdiel od zdania to nie je také ťažké. Stačí vám odšťavovač alebo odšťavovač. A samozrejme čerstvé ovocie. Takáto šťava je naozaj zdravým doplnkom jedálneho lístka a skvelým doplnkom vašej každodennej stravy. Dokáže uhasiť váš smäd a zároveň vám poskytne množstvo živín. Zdravé, lacné a veľmi príjemné.

Ako vplýva joga na zdravie?

Doba, v ktorej žijeme, sa vyznačuje neustálym zhonom. To prispieva k tomu, že veľa ľudí je rozrušených a podráždených. Niet divu, že relaxačné cvičenia sú čoraz populárnejšie. Veľa ľudí – najmä žien – si vyberá jogu. Prečo sa ich oplatí robiť?

Treba zdôrazniť, že pomáha znižovať stres na minimum a zabudnúť na trápenie v súkromnom i pracovnom živote. To však nie je všetko. Stojí za to vedieť, že joga nielen zmierňuje stres, ale aj zlepšuje náladu a dodáva energiu. Ľudia, ktorí často cvičia jogu, zdôrazňujú, že z nich ide všetko napätie, majú tak lepší súkromný život, pretože si napríklad nevybíjajú zlosť na partnerovi.

Joga je preto skvelý spôsob, ako sa uvoľniť, oddýchnuť si a vzdialiť sa od mnohých situácií v bežnom živote, ktoré nás predtým dráždili. Ak teda máte pocit, že stres celkom nezvládate, oplatí sa zaujímať o cvičenie jogy.