Zdravie

Čajom spaľujeme tuk

Doplnky stravy zamerané na spaľovanie zbytočného telesného tuku sú čoraz populárnejšie. Mnohé z nich obsahujú zelený čaj, ktorý sa ukazuje ako výborný spaľovač tukov.

Aké sú výhody?
Zelený čaj má pre telo množstvo benefitov, nielen tých, ktoré súvisia so spaľovaním tukov. Obsahuje veľmi veľké množstvo antioxidantov, vďaka ktorým z nášho tela miznú takzvané voľné radikály. Vďaka tomu zelený čaj znižuje riziko rakoviny a odďaľuje proces starnutia pokožky. Tento druh čaju má pozitívny vplyv aj na imunitné procesy a stav zubov. Dokonale zabíja baktérie, ktoré sa nám hromadia v ústach.

Spaľovanie tukov
Zelený čaj funguje dobre ako prostriedok, ktorý urýchľuje spaľovanie tukov. Treba však pamätať na to, že za nás neschudne. Aby ste videli účinky jeho užívania, mali by ste do svojho života zaradiť aj vhodnú stravu a zaradiť fyzickú aktivitu.

Podpora s doplnkom

V prípade nedostatku železa bude potrebné siahnuť po doplnku. Najlepšie urobí takzvané chelátové železo. Je podrobený špeciálnej úprave, vďaka čomu je jeho vstrebateľnosť oveľa lepšia.

Vápnik je mimoriadne dôležitý
Vápnik je jedným z prvkov, ktoré majú pre naše telo veľký význam. To je dôležité najmä pre tie ženy, ktoré vstupujú do menopauzy. Sú obzvlášť citlivé na odvápnenie kostí a tvorbu osteoporózy.

Ako sa prejavuje nedostatok?
Prvým príznakom, ktorý sa môže objaviť u ľudí s nedostatkom vápnika, sú bolestivé svalové kŕče. Častá je aj necitlivosť končatín (dolných aj horných), ako aj mimoriadne ťažko znášané bolesti kĺbov.

Aký je dopyt?
Naše telo potrebuje asi jeden gram vápnika denne. Ženy, ktoré čakajú bábätko, by toto množstvo mali zvýšiť asi na dva gramy. vápnik sa nachádza hlavne v mlieku. Jeho veľké množstvo sa nachádza v tvarohu, kefíre, jogurte, ale aj v žltom syre.

Výživové doplnky na chudnutie

Blížiace sa leto nabáda ako každý rok zhodiť nejaké to nechcené kilo. Redukcia telesného tuku nie je jednoduchá. Nepochybne najúčinnejšia liečba kombinuje intenzívny tréning a obmedzujúcu diétu. Druhému prvku môžu pomôcť doplnky dostupné v lekárňach a predajniach diét. Preverme si, čo sa oplatí využiť, aby ste sa v bikinách predviedli ešte rýchlejšie.

Aké doplnky hľadať? V prvom rade tie so schváleniami jednotiek, ktoré umožňujú predaj farmakologických prípravkov. Objednávanie liekov cez internet je vysoko rizikové, najlepšie je kupovať si ich osobne v obchodoch alebo lekárňach. Medzi suplementmi môžeme rozlíšiť tie, ktoré pôsobia veľmi intenzívne a tie, ktoré len podporujú proces spaľovania tukov.

Laxatíva sú poslednou možnosťou. Vzhľadom na vysokú invazívnosť tohto typu preparátu sa po ich vysadení objavujú poruchy trávenia. Oplatí sa však siahnuť po prírodných špecifikách. Nájdeme medzi nimi zelenú kávu a čaj, kofeín, guaranu a bobule acai. Osvedčenými a tradičnými prostriedkami sú jablčný ocot a chróm, ktorých účinnosť potvrdzuje množstvo spokojných zákazníkov.