Cvičenia

Street workout – ako začať?

V posledných rokoch sa mnohí z nás snažia viac športovať a viac sa starať o svoje zdravie. Niet divu, že rôzne spôsoby trénovania formy a vytrvalosti si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Jedným z takýchto nápadov je využitie rôznych prvkov mestského tkaniva na silový tréning, ktorý sa nazýva Street Workout. Ako začať s takýmto tréningom?

Je to veľmi jednoduché – stačí nájsť kúsok napríklad fajky alebo starého šľahača, ktorý môžete použiť na cvičenie. Street Workout využíva predovšetkým cviky založené výlučne na využití vlastnej váhy tela, bez ďalších činiek a iných závaží. V posledných rokoch sa v Poľsku dokonca začali objavovať špeciálne miesta, ktoré tak trochu pripomínajú detské ihriská. Často sú prepojené aj s vonkajšími telocvičňami.

Veľkou výhodou tejto metódy je fakt, že voľný čas trávite vonku. Street workout je možné kombinovať aj s využitím externého cvičenia a behu. Je to skvelý spôsob, ako zlepšiť postavu a našu pohodu.

Silový tréning

Silový tréning je pre telo vyčerpávajúci. Počas cvičenia hrá veľkú úlohu záťaž a počet opakovaní je menej dôležitý. Je však potrebné pamätať na bezpečnosť, pretože tréning je pre telo veľmi nebezpečný. Oplatí sa zaobstarať si kulturistický opasok a stabilizátory, no pomôcť môže aj partner, ktorý nás pri cvičení podporuje.

Pri silovom tréningu sa získava hlavne sila, ktorá pomáha pri naberaní svalovej hmoty pri následnom tréningu. Nie sú však určené pre začiatočníkov. Odporúča sa, aby mal školenec skúsenosti s tréningom a správnymi technikami. Silový tréning je veľkou záťažou pre svaly a kostno-motorický systém.

Je však potrebné pamätať na zahriatie, ktoré je veľmi dôležité, ako aj strečing po už vykonanom tréningu. Ochráni nás pred zraneniami a poškodením svalov. Pri tréningu je dôležitá aj kontrola vlastného tela, vďaka čomu budeme vedieť prispôsobiť intenzitu svojim schopnostiam.

Doplnky – vám môže pomôcť dosiahnuť váš cieľ

Pre každého športovca je mimoriadne dôležité dodržiavať zdravú výživu. Umožňuje dodať telu všetky potrebné látky, ktoré podporujú prácu svalov. Tréning je tiež taký. čo by v živote športovca, aj amatéra, malo byť na stupni víťazov medzi prioritami.

Ak si chceme úlohu trochu uľahčiť, najmä ak bojujeme s určitými nedostatkami, je potrebné siahnuť po doplnkoch. Je výborným zdrojom aminokyselín =, alebo aj spaľovačov tukov. Ich rozmanitosť umožňuje optimálne prispôsobenie našim potrebám. Doplnky uvedené na trh sú 100% bezpečné a nespôsobujú vedľajšie účinky. Ich fungovanie bolo testované, takže ich môžeme s istotou implementovať.

Nezabúdajte však, že suplementy sú len formou podpory vlastného úsilia, ktoré sú jedinou zárukou spokojnosti a dosiahnutia plánovaných výsledkov. Veďme svoju cestu od samého začiatku tak, aby nám priniesla uspokojenie a nakoniec sa ukázala ako správna.