Na zabezpečenie efektívneho programu na chudnutie je nevyhnutné potlačiť chuť do jedla. Existuje mnoho druhov zdravých potravín, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť skvelé výsledky pri chudnutí, a vašou úlohou je naučiť sa čo najviac o tom, ako jesť zdravú stravu, ktorá vám prinesie tie najlepšie výsledky.
Kvôli mnohým škodlivým stravovacím návykom však mnohí ľudia nie sú pri pokusoch o chudnutie dobre cielení. Jesť zdravé jedlo, keď ste hladní, je najlepší zvyk. Vaše telo je také chytré, že ak pocítite hlad, skutočne vám dá vedieť, že potrebuje živiny. Preto musíte jesť, ak máte skutočne hlad.
Možno neviete, aké živiny vášmu telu chýbajú, ale bez akýchkoľvek pochybností, ak vás predsa len prepadne hlad, musíte siahnuť len po zdravých chuťovkách, ktoré hlad potláčajú. O to viac, že zdravé maškrty sú bežne dostupné bez väčších problémov. Pri nákupe potravín si tiež musíte prečítať informácie napísané na etiketách.
Zdravé chudnutie len pomocou diéty
Pokiaľ ide o zdravé stravovanie, väčšina ľudí má predstavu o tom, čo to je. Takmer každý bude považovať špenát za príklad zdravého jedla a sušienky nie. A čo cestoviny? Niektorí ľudia hovoria, že cestoviny nie sú zdravé jedlo; iní tvrdia, že áno a niektorí tvrdia, že to závisí od toho, či sú cestoviny celozrnné.
Čo sťažuje určenie, či je potravina zdravá alebo nie, sú rôzne ukazovatele. Ide o celkový počet kalórií v jedle? A čo gramy cukru alebo množstvo vitamínov a živín? Naozaj záleží na názore jednotlivca a na tom, čo si myslí, že je alebo nie je zdravé.
Mnoho ľudí, ktorí sa snažia schudnúť, založí svoj jedálniček na tom, čo považujú za nezdravé. Väčšina ľudí sa cíti plnšia po zjedení taniera plného zeleniny a chudého mäsa na rozdiel od taniera sušienok. Podľa mňa príklad zdravých a nezdravých potravín neexistuje.
Ako cvičiť každý deň
Niekedy, keď sme nabití energiou, ísť na tréning je náš sen. V iné dni však pôsobíme vyhorene a najradšej by sme si ľahli na gauč a strávili tam deň (hovoriac si, že dnes sme si zaslúžili oddych). Ak sa nám však takéto dni vyskytnú, náš tréning prestáva prinášať výsledky a kruh sa uzatvára…
Bez toho, aby sme videli účinky, sa nám len zriedka chce vstať z pohovky. Aby ste predišli takejto situácii, musíte si tréning naplánovať konzistentne. Motiváciu treba nájsť v sebe, ale môžete si pomôcť sami – možno nejakou odmenou za absolvovaný tréning? Samozrejme, nie sladkosti, ale možno večera vo vašej obľúbenej reštaurácii alebo relácia s vaším milovaným televíznym seriálom?
Niekedy stačí, že sa vyhrážame stratou potešenia a motivácia splniť úlohu sa zvyšuje. Postupom času sa sila a ochota trénovať začnú objavovať samé, no najskôr ich musíte urobiť bežnou súčasťou vášho dňa. Stojí za to zvážiť pred začatím tréningového plánu, čo nás motivuje a zamerať sa na to.