Rady pre mladých športovcov

Čo cvičiť, aby ste boli zdraví?

Lekári a odborníci na výživu zdôrazňujú, že ideálnym doplnkom správnej stravy je pohyb a fyzická aktivita. Za týmto tvrdením sa skrýva otázka, čo cvičiť, aby ste sa cítili zdravo a štíhlo? Ukazuje sa, že nepotrebujete používať žiadne zložité cvičenia, stačí byť aktívny a robiť to systematicky. Druh športu je úplne ľahostajný.

Je dôležité robiť to, čo nám prináša skutočnú radosť a potešenie. Ak sa rozhodneme, že by sme si mali nutne aspoň dvakrát do týždňa na hodinu zaplávať, a veľmi sa nám to nepáči – takáto aktivita veľa neprospeje, pretože sa prinútime k pohybu. Ak si však zvolíme disciplínu, ktorá nám prináša radosť a potešenie, výsledky budú určite lepšie.

Veď každý z nás môže behať, bicyklovať, venovať sa tak populárnemu nordic walkingu, alebo si ísť zahrať stolný tenis či tenis. Dôležitá je pravidelnosť a pravidelnosť. Organizmus bude spočiatku rebelovať, najmä keď na takýto pohyb nie je zvyknutý, no po istom čase si už nevieme predstaviť iný spôsob trávenia voľného času ako len pohyb. Naše telo bude prekvitať.

Diéta bez cvičenia

Dá sa schudnúť iba diétou? Áno, samozrejme. Veľmi často naša nadváha vyplýva z toho, že sa stravujeme nepravidelne. Preto už samotná zmena spôsobu stravovania a dbanie na to, aby medzi nimi bola podobná vzdialenosť, bude mať pozitívny vplyv na naše telo, čo bude badateľné aj pri našej váhe.

Je potrebné sa zamyslieť nad tým, ako k problematike chudnutia pristupujeme my sami. Je známe, že samotná diéta dokáže spôsobiť chudnutie, no pravdou je, že to bude oveľa pomalšie. Na druhej strane, pokožka môže stratiť svoju elasticitu, takže ak chceme vyzerať pekne v štíhlejšom tele, stojí za to začať cvičiť, pretože vďaka tomu neschudneme zbytočné kilogramy, ale pekne si vymodelujeme postavu.

Účinok takejto metamorfózy bude určite ohromujúci. Je preto potrebné s tým počítať a dospejeme aj k určitým záverom, ktoré sa pri takomto rozhodovaní o zmenách môžu ukázať ako prospešné.

Ciele cvičení

Ak však niekomu naozaj záleží na chudnutí, stojí za to si stanoviť nejaké ciele a aj na niektoré veci sa bude pozerať inak. V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že ak máme ciele, oveľa ľahšie sa motivujeme k ich dosiahnutiu.

Niekedy sú cvičenia dosť ťažké, najmä na úplnom začiatku, keď naša kondícia zanecháva veľa túžob. Môžete sa teda rozhodnúť, že ak schudneme 10 kilogramov, úspory, ktoré zvyčajne minieme do mesiaca, minieme na potešenie alebo sladkosti na nové oblečenie. Pre mnohých to bude určite prekvapenie, ale táto motivácia funguje.

Bez ohľadu na pohlavie ho môžete aplikovať a potom začať trénovať. Kedykoľvek nastane chvíľa pochybností, budete sa môcť pozrieť na svoje ciele a nájsť motiváciu, aby ste si takýto tréning zopakovali. Pre každého to môže byť príjemné prekvapenie. Preto sa dnes oplatí túto tému vážnejšie zaoberať.