Cvičenia

Individuálna príprava na tréning

Fyzická aktivita je dobrá. Koniec čiary. Nemožno a nemalo by sa hádať, že pohyb má priaznivý vplyv na zdravie a pohodu. Musíte si však uvedomiť, že rôzni ľudia vyžadujú rôzny prístup k námahe. Nie každý organizmus je rovnaký, preto sa bude s jednotlivými výzvami vyrovnávať inak, prejaví aj svoju charakteristickú odolnosť.

Na tento rozdiel sa oplatí pamätať napríklad pri plánovaní tréningu. Slepé nasledovanie módy tu míňa zmysel. Hlavne preto, že každý človek môže a má iné predispozície a preferencie. O tom, akí sme rozdielni, svedčí fakt, že medzi maratóncami existuje množstvo rôznych spôsobov, ako sa na takýto beh pripraviť.

Na každého môže fungovať niečo iné. Ak sa už niekomu podarilo nájsť cool šport, ktorý prináša množstvo výhod, super. Ak nie, vôbec sa nevzdávajte. Stojí za to hľadať niečo vhodné pre seba. A nenechajte sa odradiť svojimi rozdielmi.

Menej tréningu je pre zdravie lepšie

Môžete trénovať menej a dosiahnuť lepšie výsledky. Obmedzenie fyzickej aktivity je navyše často zdraviu prospešné. Mnoho ľudí bude prekvapených, niektorí budú pravdepodobne v pokušení cítiť sa úplne oslobodení od povinnosti vynaložiť akékoľvek úsilie. A predsa v prísloví, že menej tréningu je niekedy viac, je dôležité si všimnúť odkaz na obmedzenie. A nie na nulu.

Ľudia, ktorí sú tesne pred súťažou, by mali pamätať na to, že menej cvičia. Okrem toho je to dôležité aj pre tých, ktorí majú tendenciu preháňať svoje ambície. Obmedzenie prejdenej vzdialenosti za deň, zníženie záťaže alebo počtu opakovaní môže pomôcť telu rýchlejšie sa zotaviť.

Znamená to aj menej stresu, a preto je zdravšie. Základom však nie je úplne sa zbaviť aktivity z každodenného života. Dôležité je nepreháňať to. Zdravie má podporovať, nie mu škodiť, na čo treba pamätať.

Súrne sa hľadá dobrý tréner

Stále viac ľudí hľadá osobného trénera. A nejde len o profesionálov, ale aj ľudí, ktorí chcú športovať amatérsky. Veria, že s pomocou profesionála sa im v krátkom čase podarí dosiahnuť lepšie výsledky. A nemýlia sa. Ak to so zavedením fyzickej aktivity do svojho života myslíte vážne, dôrazne sa odporúča podpora profesionálneho trénera.

Vďaka nej si vytvoríte individuálny tréningový plán, bezchybný, no presne ušitý na mieru konkrétneho človeka. Klient, samozrejme. Dodatočnou motiváciou je aj prenájom trénera. Bola by škoda objednať si hodinu, zaplatiť a potom zrušiť.

Uskutočniť takýto telefonát mnohí ľudia vnímajú ako oveľa ťažšiu povinnosť ako ísť do posilňovne. A to je dobre, tešia sa tréneri, ktorým málokto naberie odvahu oznámiť výpoveď. Stačí sa na takého muža pozrieť, že z fyzickej sily plynie aj duševná sila. Je to tiež základ spokojnosti so životom.