Doplnky

Chudnutie pomocou živín

Na trhu sú prípravky pre športovcov s rôznymi účinkami na športovú postavu. V závislosti od preferovaných účinkov môžeme získať masové suplementy, proteínové prípravky alebo redukcie tukového tkaniva. Ako funguje posledný z vyššie uvedených prípravkov?

Ich charakteristickým znakom je intenzívne spaľovanie tukov v tele športovca, a tým aj urýchlenie chudnutia. Tieto typy prípravkov využívajú v počiatočnej fáze nahromadený tuk na tvorbu energie potrebnej pri zvýšenej fyzickej námahe. Redukuje sa telesný tuk a vytrvalosť športovca pri aktivite sa udržiava konštantná.

Tento typ doplnkov navyše potláča chuť do jedla, čím znižuje riziko maškrtenia medzi tréningami, čo by mohlo mať deštruktívny vplyv na budovanie zdravej postavy. Reduktory tukového tkaniva urýchľujú spaľovanie kalórií a zároveň zlepšujú výkonnosť tela – športovec môže vykonávať aktivitu efektívnejšie, bez rizika straty sily.

Doplnky po tréningu

Po každom intenzívnom fyzickom tréningu by sme sa mali posilniť. Zefektívni to naše cvičenie a po tréningu budeme pociťovať menšiu únavu a vedľajšie účinky.

Ak naše telo nebude mať možnosť úplne sa zregenerovať, nezačneme ďalší tréning – budeme príliš unavení a ubolení.

Efekt pretrénovania – Neregenerovaním a snahou o cvičenie je ľahké spadnúť do pasce a viesť k takzvanému efektu pretrénovania.

Pretrénovanie – Pretrénovanie neznamená len to, že všetky efekty, ktoré dosiahneme, možno zastaviť. Degeneruje tiež bunky, upadá celé naše telo do nepriaznivého stavu a znižuje úroveň nášho zdravia.

Len vďaka správne zloženým živinám po tréningu sa môžeme dostať do stavu anabolizmu a uniknúť z katabolizmu, ktorý vedie k deštrukcii našich svalov. Živiny robia nami dosiahnuté výsledky trvalými a môžeme ich dosiahnuť oveľa rýchlejšie.

Predtréningové doplnky

Nemáte motiváciu cvičiť? Chceli by ste sršať energiou, žiaľ, aj keď sa veľmi snažíte, stále sa vám nechce? Ľudia, ktorí nemajú v športe výsledky, sú tí, ktorí boli zbavení motivácie a ochoty trénovať.

Nie je to otázka jednej disciplíny, všetkých. V každom prípade je to práve motivácia, ktorá je kľúčom k úspechu v práci na sebe.

Živiny – v boji s nedostatkom motivácie môžete siahnuť po predtréningových doplnkoch. Dodajú vám energiu a prinútia vás skutočne vynaložiť dlhé a ťažké úsilie.

Jednoduchší tréning – Živiny v nás nielen vyvolávajú chuť cvičiť čoraz častejšie, ale sme toho aj schopní. Účinky k nám prichádzajú ľahšie a pri pohľade na seba do zrkadla cítime čoraz väčšiu ochotu konať.

Na vyvolanie efektu svalovej pumpy sú vhodné predtréningové doplnky s obsahom arginínu, citrulínu a energizujúcich látok. Ide o jeden zo stimulov, ktoré najviac ovplyvňujú mužov.