Svaly predlaktia sa veľmi ľahko budujú a rýchlo sa regenerujú. Na účinky cvikov nemusíte dlho čakať, aj keď sa vykonávajú doma. Venujme im teda trochu času namiesto toho, aby sme si povedali, že sa sami rozvinú inými cvičeniami. Najmä preto, že sa zúčastňujú buď mŕtveho ťahu alebo tlaku na lavičke a mnohých ďalších.
Vďaka trénovaným predlaktiam sa úchop stáva bezpečnejším a zlepšuje sa silový výkon. Cviky na predlaktí sa vykonávajú s 25-50 opakovaniami s nízkou váhou a 6-12 opakovaniami s väčšou váhou. Je dôležité dávať pozor na jemné kĺby zápästia.
Najlepšie cviky na túto partiu svalov sú: rolovanie tyče pod úchopom, rolovanie tyče úchopom, stláčanie úchopu ruky (môžete robiť kdekoľvek) alebo ikonické navíjanie taniera na tyč handelki. Ako vidíte, cvikov nie je veľa a nie sú ani príliš zložité. Ako pri každom inom tréningu by ste však mali dbať na vhodnú techniku a zvoliť vhodný počet opakovaní.
Tréning bicepsu
Biceps je jedným z najbežnejších svalov, ktoré si muži vyberajú na cvičenie. Odjakživa sa spájala so silou a mužnosťou, a preto je v mužskom tréningu taká obľúbená. Mali by sme byť teda radi, že tréning bicepsov patrí k tým jednoduchším. V skutočnosti to môže byť založené na niekoľkých jednoduchých cvičeniach a prebiehať doma.
Mali by ste však pamätať na dodržiavanie niekoľkých základných pravidiel, ako pri každom tréningu. V prvom rade treba mať na pamäti, že biceps sa aktívne zapája do veľkého množstva viackĺbových cvikov, medzi ktoré patria okrem iného: mŕtvy ťah s úchopom, príťahy na hrazde či veslovanie s činkou v pokles trupu.
Tie treba brať do úvahy pri zostavovaní tréningového plánu, pretože hoci sú skvelé na zahriatie, bicepsy by ste nemali zaťažovať nespočetným množstvom opakovaní. Takéto trápenie je zbytočné. Rovnako ako u iných svalových skupín, mŕtvy ťah, ktorý sa zdá byť ideálny pre všetko, bude dokonalý.
Pomôcť môže aj strava – hľadajte zdravé potraviny
Ľudí, ktorí hľadajú produkty súvisiace so zdravým stravovaním, by rozhodne mala zaujímať jedna z najzdravších potravín, teda ovsené vločky. Sú obrovským, prirodzeným zdrojom sacharidov, bielkovín, zdravých nenasýtených tukov a vlákniny.
Všetky tieto ingrediencie spojené do jednej nenápadnej a aká chutná vločka k nej musí vzbudzovať rešpekt. Môžu byť ingredienciou mnohých zaujímavých jedál, od najznámejších müsli, cez rôzne druhy koláčových prvkov, až po vegetariánske rezne. Nemožno nespomenúť ich blahodarné účinky na zdravie.
Okrem iného pomáhajú udržiavať a regulovať hmotnosť, priaznivo pôsobia na znižovanie krvného tlaku, čím chránia naše srdce tým, že znižujú riziko infarktu a pomáhajú znižovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Preto ich možno použiť pri akejkoľvek diéte, pri akomkoľvek cvičení, ale je vhodné ich konzumovať aj na dennej báze. Takže od dnes nech horúca ovsená kaša sprevádza začiatok každého dňa.